Agora Antalya AVM


Agora Antalya AVM


Türkiye’nin en önemli turizm merkezi olan Antalya, M.Ö. 2. yüzyıla dayanan tarihi, dünyaca ünlü plajları, palmiye ve portakal ağaçlarıyla çevrili caddeleri, eğlence mekanları ve uluslararası ödül sahibi marinasıyla sıra dışı bir tatil yöresidir.

“Üç Mevsim Bahar, Bir Mevsim Yaz” sloganıyla sürdürülebilir turizmi bütün bir yıla yayan Antalya’ya yüksek sezonda sadece havayolu ile günde 60 binin üzerinde turist ayak basmaktadır.

Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya’nın 630 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi boyunca antik kentler, antik limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar, yemyeşil ormanlar ve doğa sporlarının yapıldığı akarsular yer almaktadır.

Antalya için, 2015 yılında ziyaret edecek yabancı turist sayısı 15 milyon olarak tahmin edilmektedir.

5 yıllık süre içinde, bakanlıktan belgeli tesislerdeki yataklı tesis sayısı 350 binden 390 bine çıkarken, belediye belgeli tesislerdeki kapasite de 87 binden 105 bine çıkmıştır.

Antalya ili, kongre ve konferans turizminde de gelişme göstermiştir. Bu nedenle turizmde sezon kavramı önemli ölçüde azalmış, ziyaret sayısının yıl içinde homojen olarak dağılmasını sağlamıştır.

Türkiye`ye gelen turistin yaklaşık %33`ünün tercih ettiği Antalya, 2007`den beri turist kapasitesini yaklaşık %45 arttırmıştır. Antalya ulaşımını kolaylaştıracak metro hattının toplam 45 km uzunluğunda olması ve 3 etapta geliştirilmesi planlanmıştır. 

Antalya, turizmin yanı sıra sera ve narenciye alanlarındaki konumu nedeniyle önemli trafik çekim merkezlerinden biridir.

Şehrin turizm potansiyeli, gerek perakende harcamaları, gerekse alışveriş merkezi geliştirmeleri için de önemli bir potansiyel yaratmaktadır. 

Antalya`da alışveriş alışkanlıklarının değişmesi, nüfus artışı ve yıllar içerisinde gelir seviyesinin artış göstermesi, kente yapılan yatırımları da hızlandırmaktadır.

Odak Group, 30 yılı aşkın inşaat tecrübesiyle, 10 yılı aşkın Alışveriş Merkezi geliştirme ve yönetim bilgilerini birleştirerek, Agora Antalya projesine yatırım yapmaktadır.

Agora, perakende sektörünün önde gelen, yenilikçi markalarıyla İzmir’de süregelen iş ortaklığını Antalya’da da devam etmeyi hedeflemektedir. Agora, Türkiye pazarında yer alan yerli ve yabancı markaların başarılı karmasıyla, Antalya hedef kitlenin tüketici ihtiyaç ve isteklerine cevap vermeyi planlamaktadır.

Konum: Kepez, Antalya
İnşaat Alanı: 235.000 m²
Kiralanabilir Alan: 75.000 m²
Park Kapasitesi: 2.340 araç