KİLOMETRE TAŞLARI

Odak Group, mühendislik ve inşaat firması olarak Gürcan Oral tarafından kurulmuştur.

1979

Türkiye’de toplu konut binaları ve kamu yapıları inşaatları gerçekleştirilmiştir.

1983

Dünyadaki önemli uluslararası kömür şirketlerini temsil ederek, ülkenin enerji tüketiminde en önemli emtialarından birinin ticaretini yapmaya başladığı enerji sektörüne girerek iş kapsamını çeşitlendirmiştir.

1985

İstanbul’da lüks konut/villa ve Türkiye de bulunan ilk yabancı alışveriş merkezleri zinciri Metro Gross Market inşaat projeleri gerçekleştirilmiştir.

1990

Katı yakıtla ilgili faaliyetlerine, Ceyhan/İskenderun’daki Toros limanının kömür terminalinde başlamıştır. Daha sonraki yıllarda Dilovası/Gebze/Kocaeli, Nemrut/İzmir ve Gemlik/Bursa'da benzer terminaller açılmıştır.

1990

Çeşitli ülkelerde Alışveriş Merkezi inşaatlarının müteahhitliğini üstlenmiştir.

1991

Sabri Oral ve Soner Oral Odak Group bünyesine katılarak, yönetim kurulunda rol almıştır.

1992

Çeşitli endüstrilerde kullanılmak üzere buğulanmış kömür ve petrol kokunun ticaretine ve ithalatına ağırlık vermeye başlamıştır.

1993

Çeşitli yapıları inşa etmek üzere müteahhit olarak Rusya pazarına girmiştir.

1994

İskenderun’da Odak Ambalaj faaliyete başlamış ve ileri üretim teknolojileri ile donatılmış 6.000 m2 ; kapalı tesiste Polipropilen endüstriyel ambalaj imalatı yapmaya başlamıştır.

1996

Tataristan'da Kremlin Sarayı'nı inşa eden ve yenileyen şirket, alışveriş ve eğlence merkezleri, oteller, ofisler, saraylar, müzeler, stadyumlar, opera ve tiyatro salonları, yer altı metro istasyonları gibi her türlü projede uzmanlığını genişletmeye devam etmiştir.

1997

Odak Kozyatağı Ofis Kompleksi projesi geliştirilmiştir.

1998

2001 yılında inşaatı başlayan Agora İzmir AVM açılmıştır.

2003

Agora İzmir AVM büyüyerek ikinci bloğu hizmete açılmıştır.

2008

Odak Ataşehir Ofis Kompleksi projesi geliştirilmiştir.

2015

2014 yılında inşaatı başlayan Agora Adapazarı AVM açılmıştır.

2015

150 mağazası, Agora Sinemaları, bowling, cafe / restoranları ve şehrin en büyük kapalı tema parkı Agorix ile Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Agora Antalya Alışveriş ve Eğlence Merkezi inşaatı tamamlanarak hizmete girmiştir. Projede Akdeniz bölgesinin ilk IKEA’sı da bulunmaktadır.

2017

Agora Adapazarı AVM büyüme projesi tamamlanmıştır.

2018

Türkiye’nin en büyük kapalı tema parklarından biri olan Agorix ve işletmekte olduğu sinemalar, eğlence merkezleri, hazır giyim, yeme-içme markalarını yaklaşık 30 adet mağazaya çıkararak perakende ve eğlence alanında büyüme sağlamıştır.

2019

Mühendislik ve İnşaat, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Enerji, Perakende ve Ambalaj sanayi alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.

2023
© 2023. Tüm hakları saklıdır. Odak Group