Spor Tesisleri ve Endüstriyel Yapılar

Basket Hall

Takım spor oyunları, atletizm ve jimnastik yarışmaları ve antrenmanlar için planlanmış olan BASKET HALL Spor Merkezi; İki adet geniş kapasiteli salonun mevcudiyeti spor merkezinin üç boyutlu çözümünü belirlemiştir. Sekiz köşeli ana blok planında spor yarışmalarının düzenlenmesi için 7.482 koltuklu tribün bulunmaktadır. Büyük arenanın kapasitesi, konserler esnasında 8.000 seyirciye kadar artırılabilir özelliktedir.

Ana blok ile yardımcı blok dört seviyeli geçiş aracılığıyla bağlanmaktadır, ikinci katta 500 koltuk kapasiteli antrenman salonu bulunmaktadır. Spor oyunları merkezi, kapalı hacmin sınırları içindeki monolit betonarme konstrüksiyondan meydana gelmiştir. BASKET HALL’un inşaatı sırasında 11 bin ton beton, 2.500 ton armatür kullanılmıştır. Ana bloğun strüktür döşemesinin konstrüksiyonu Odak İnşaat tarafından geliştirilmiş ve hazırlanmıştır.

Uzay kafes kiriş şeklindeki metal strüktürün ebatı 96 x 68 metre, ağırlığı 450 ton’dur.

Bu inşaatın ODAK tarafından başarıyla tamamlanması ile her türlü sportif amaca hizmet edebilecek en modern tekniklerle donatılmış bir spor salonu Kazan'a kazandırılmıştır.

Konum: Kazan - Rusya
Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 2001-2003
İnşaat Alanı: 23.985 m²

© 2023. Tüm hakları saklıdır. Odak Group